MENUMENU

NOSY BE

Wyspa należąca do Madagaskaru.
Kraina lemurów i rajskich plaż.

LEFKADA

Zapraszamy na wyspę, którą śmiało można nazwać mniejszą siostrą Kefalonii.

MALTA - GOZO - COMINO

Malta - Największe muzeum pod gołym niebem.
Gozo - Kraina opuncji.
Comino - Błękitna Laguna.

Jedno z piękniejszych miast Europy Środkowej, miejsce, które zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów, miasto, które zyskało przydomek „miasta stu wież”.

Serce Pojezierza Drawskiego, krainy puszcz i jezior. Idealna odskocznia od zgiełku codzienności.

Monumentalne zabytki, bogata historia starożyntości na wyciągnięcie ręki, miejsca, o których wuczyliśmy się w szkole. To wszystko, w jednym miejscu.

Jedna z najbardziej zielonych, greckich wysp na Morzu Egejskim.

Jak najkrócej opisać Gruzję?
- niesamowita kuchnia
- pyszne wino
- bogata kultura
- wspaniałe zabytki

SZPINDLEROWY MLYN
previous arrow
next arrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

Coś więcej O mnie i moim blogu

Przede wszystkim ciesze się, że tu zaglądasz. Nie wypada mi teraz zrobić nic innego, jak skrobnąć tu kilka słów o sobie 🙂

Szeroko rozumiana turystyka i podróże to moje hobby i pasja. Od ładnych paru lat przesiaduje w biurze podróży, spełniając tym samym marzenia innych ludzi o podróżowaniu. Zdarzyło mi się również pracować na bazie nurkowej w naszym pieknym kraju, więc turystykę poznałem, i stale poznaje od różnych stron. Nie raz, nie dwa, sam też bywałem klientem.

Jakim jestem turystą? Na pewno nie jestem fanem tzw. smażingu na plaży. Oczywiście to nie tak, że plaż unikam, bo czasami lubię się przez chwilę zrelaksować, ale zaraz zaczyna mnie nosić, by gdzieś się przejść, podjechać, coś zrobić, coś zobaczyć. Ciężko usiedzieć mi w miejscu, więc staram się w trakcie wyjazdów, spędzać ten czas aktywnie. Za każdym razem chce zobaczyć jak najwięcej i chyba zawsze towarzyszy mi lekki niedosyt, że można było zrobić coś więcej 😛 

Mam też tak, że zakochuje się w każdym, odwiedzonym przez siebie miejscu i jeszcze chyba nie było takiego wyjazdu, gdzie na koniec nie rzuciłbym słów „tu trzeba będzie kiedyś wrócić”. Moja druga połówka, która mi z reguły towarzyszy, za każdym razem się z tego śmieje, twierdząc, że jak miałbym tak wszędzie wracać, to zbrakłoby mi życia. I chyba ma rację 🙂 Przepraszam kochanie, nie chyba, zawsze masz racje! 🙂

I faktycznie, jakby człowiek miał tak wszędzie wracać, to nie mógłby poznać wielu innych, równie atrakcyjnych miejsc.

Muszę również wspomnieć o tym, że gdzie bym nie pojechał, to muszę owe miejsce poznać zarówno od kuchni. Ba! Szwędanie się po niezliczonych knajpach i barach to obowiązkowy punkt każdego mojego wyjazdu. Kosztując lokalną kuchnię a przede wszystkim trunki, można lepiej poznać kulturę danego miejsca, a także samych ludzi, z którymi można pogawędzić. 

O czym będę tu pisał? Znajdziecie tu relacje z wyjazdów na własną rękę, organizowanych przez biuro podróży, dalekich czy bliskich. Postaram się również przybliżyć każdemu czytelnikowi Polskę. W końcu nasz kraj jest piękny! Coś jest, w wypowiedzianych ponad stu laty, słowach Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie”. Czasami sam łapię się na tym, że więcej mogę poopowiadać komuś o Grecji czy Gambii niż o Polsce. 

Już tak w telegraficznym skrócie – chcę pisać o wszystkim, dla wszystkich. Tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. 

Jak macie jakieś pytania, lub chcecie po prostu pogadać, to zerknijcie w zakładkę kontakt i zostawcie ślad po sobie w formularzu kontaktowym.
Zapraszam również do siebie na Facebook’a oraz na Insta.
Pozdrawiam,
Sylwek 🙂

PARTNERZY