BLUE LAGOON

Blue Lagoon

Na przedostatni dzień naszego pobytu, mieliśmy wykupiony transfer do Blue Lagoon. Spa położone jest na obszarze geotermalnym, na półwyspie Reykjanes, kilkanaście kilometrów od Keflaviku.

Dzień standardowo rozpoczęliśmy od śniadania, a sam transfer mieliśmy umówiony na godzinę 10:30, tak aby na około 12, być już na miejscu. Tego dnia, pogoda nas nie rozpieszczała, było mgliście, siąpił deszcz a niska temperatura, wdawała się we znaki. Początkowo ustawaliśmy sobie transfer powrotny na godzinę 15, lecz dojeżdżając już prawie pod samo SPA, zmieniliśmy decyzję na 17. Czas odjazdu zmieniliśmy przez widoki, które nam się ukazały w otoczeniu błękitnej laguny, zechcieliśmy po prostu, tam chwilę pobuszować.

Tak też zrobiliśmy! Poniżej, kilka zdjęć z okolicy Blue Lagoon. 😉

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Po obfotografowaniu całej okolicy, udaliśmy się aby wykupić wstęp do laguny. Dostępne są różne pakiety takie jak: Standard, Comfort, Premium i Luxury. My rzecz jasna, zdecydowaliśmy się na pakiet podstawowy, którego cena w sezonie zimowym wynosi 35€, zaś w lato 45€. Ceny wszystkich pakietów znajdziecie na oficjalnej witrynie SPA (http://www.bluelagoon.com/).

Po opłaceniu wejścia, każdy dostaje magnetyczną bransoletkę, dzięki której otrzymuje dostęp do szafek w przebieralniach. Bransoletki służą również do otwarcia rachunku, i od tego czasu, wszystko co kupimy w Lagoon Barze, zostanie na nich zakodowane, a rozliczenie następuje przed wyjściem z laguny. Są też pewne ograniczenia – na każdą bransoletkę, ze względów bezpieczeństwa, można zamówić maksymalnie 3 napoje alkoholowe. Lagoon Bar oferuje piwo, wino oraz bezalkoholowe smoothie z islandzkiego Skyra (różne smaki), bez potrzeby wychodzenia z wody. Gdyby ktoś zgłodniał, w SPA są również Blue Cafe i Lava Restaurant.

Sama laguna jest przepiękna, ma niesamowity klimat, a przy niskich temperaturach powietrza, nad wodą, majestatycznie unosi się gęsta para (poniżej foto). Woda ma temperaturę między 37°C a 39°C, ale miejscami, wydaje się jakby była dużo gorętsza! Teren laguny jest dość rozległy, dzięki czemu każdy znajdzie tam miejsce dla siebie. Kto chce, może udać się do sauny suchej lub parowej, zaś dla miłośników maseczek na twarz, są miejsca, w których można pobrać błoto krzemionkowe, które pracownicy laguny zbierają z jej dna.

 Zobacz też:

Może Ci się także spodobać...

PARTNERZY